Pjotrs Kotovs. Bornholmas trīsstūris

bornholmas-trissturisp-kotovs

(Мимо острова Буяна)

Pjotra Kotova vēsturiskais romāns stāsta par maz zināmām epizodēm Otrā pasaules kara beigās.

Dānijas salā Bornholmā norisinās dramatiski notikumi un tajos lemts iesaistīties arī romāna varoņiem, kuri tur nonākuši jau pēc 1945. gada maija, kad saskaņā ar padomju virspavēlniecības lēmumu Bornholmā tiek izvie­totas Sarkanās armijas daļas. Krievu kareivjiem karš svešā zemē turpinās arī pēc tā oficiālā noslēguma.

Taču galvenais šai romānā ir ieskats krievu tautas traģiskajā liktenī 20. gadsimta pirmajā pusē. “Humānākā valsts pasaulē” bez žēlastī­bas salauž un samīda visu vēstījuma varoņu — gan vienkāršu zem­nieku, gan dzimtmuižnieku — dzīvi.

Bornholmas sala, kuru autors pamatoti uzskata par Puškina pasakā apdziedāto teiksmaino Bujanu, svešā, neparastā vidē nonākušajiem krievu cilvēkiem kļūst par daudzu cilvēcisku patiesību atklāsmes un izpratnes vietu.

Mākslinieciskajā tēlojumā autors organiski ievij reālus vēsturiskus notikumus un aprakstītajam laikmetam būtiskus faktus. Skarbajā vēstījumā smeldzīgi iekrāsojas arī liriski toņi…

Romāna pirmizdevums Krievijā iznācis ar nosaukumu “Gar Bujana salu”, bet 2011. gadā to varēja iepazīt arī Dānijas lasītāji — adaptētā veidā ar nosaukumu “Sala un valsts” tas izdots pazīstamā dāņu vēsturnieka un rakstnieka profesora Benta Jensena tulkojumā.

Gatavojot darbu izdošanai Latvijā, autors tajā ieviesis nozīmīgus pārveidojumus, vēršot to dinamiskāku un koncentrētāku. Romāns ieguvis arī jaunu nosaukumu — “Bornholmas trīsstūris”.jumava 2015

indexarhīvs / yandex / mega

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *