Doroteja Simpsone. Detektīvinspektors Luks Tenets

lukstenetsjpg

lejuplādēt-1
lejuplādēt-2

Sešas pēdas zem zemes   
Dienesta uzdevumā interesēdamies par Kerijas šķietami skumjo, mīlestības nepiepildīto dzīvi, detektīvinspektors Luks Tenets drīz vien pārliecinās, ka šai būtnei piemīt kāds dīvains un ne visai valdzinošs paradums: prasme atklāt to. ko viņas kaimiņi vēlētos turēt slepenībā… Un nav svarīgi, vai tā ir vien nevainīga blēndarība mācītājmājā, mērena uzdzīve kāda politika salonā vai nevilšs sānsolis itin priekšzīmīgā ģimenītē. Gandrīz ikvienam Netltonā pietiek iemeslu nepatikai pret Keriju, bet vai tiešām iemeslu ir tik daudz, lai šo sievieti nogalinātu? Meklējot mīklainā notikuma atrisinājumu, inspektors Tenets šajā visnotaļ noslēpumainajā pilsētā piedzīvo dažus pavisam negaidītus pārsteigumus te cieši jo cieši savijas gan mīlestība ur ienaids, gan dzīvība un nāve…
https://yadi.sk/i/gclLsd9a3SW5gq
 Ja pamodinātu mirušos     
Kentas grāfistē Anglijas dienvidos, tā dēvētajā Anglijas augļu dārzā ir skaidra, saulaina diena. Elegantās Taksdenholas milzīgajos plašumos pilnā sparā rit viesības, līdz tās pārtrauc pēkšņa nāve. Inspektors Tenets no Kentas Kriminālās izmeklēšanas departamenta un policijas seržants Doks Mellerds ir ielūgti viesībās pie parlamenta locekļa Hugo Fērleja, kad F. māte tiek atrasta mirusi. Teneta pēcpusdienas atpūta ir. izjukusi, un šīs lietas izmeklēšana ir šķietami neiespējams uzdevums, jo viesībās piedalās vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Vai kāds no viijiein būtu varējis ielauzties vecās misis F. istabā un viņu nogalināt? Bet varbūi ir jāmeklē kaut kur tuvāk, starp ģimenes locekļiem? Dziļāk izpētoi šīs mājas dzīvi, inspektors Tenets un seržants Lainhems atklāj, ka Izabella F., iespējams, nemaz nav bijusi tik bezpalīdzīga, kā viņiem šķitis sākumā. Izmeklēšanas gaiiā izrādās, ka nevainojamās, elegantās Taksdenholas sienas glabā sevī nevienu vien mīklu.
https://yadi.sk/i/qfI2cHzs3SW5jN
Viltus nelaiķis         
Ievērojams praktizējošs ārsts Arnolds Petifers tiek atrasts miris no pārāk lielas medikamentu devas, un inspektoru Tenetu māc pamatotas aizdomas. Viss liecina par to, ka Arnoldam Petiferam bijis iemesls būt pilnīgi apmierinātam ar dzīvi. Brīnišķīga veselība, plaukstoša karjera, plaši līdzekli un pats galvenais jauna, skaista sieva, talantīga aktrise, kuru viņš dievina un kura gaida viņu abu pirmo bērnu. Ne sieva, ne mājsaimniece, ne arī pārējie ģimenes locekli un draugi netic, ka nolikusi pašnāvība. Inspektors Tenets un viņa uzticamais palīgs detektīvs Lainhems tiek iejaukti vienā no mulsinošākajiem un noslēpumainākajiem gadījumiem savas karjeras laikā.

https://yadi.sk/i/LLy6hXYh3SW5mH

Miris pirms rītausmas         
Sniegotā februāra rītā netālu no savas ģimenes mājas tiek atrasts miris Leo Mārtindeils, kurš tikko atgriezies dzimtajā pusē pēc vairāk nekā divdesmit gadu ilgas prombūtnes, lai saņemtu visai ievērojamu mantojumu. Vai tas ir nelaimes gadījums? Inspektoram Tenetam rodas aizdomas, ka notikusi slepkavība. Viņam izdodas noskaidrot, ka Leo Mārtindeils ticis sagaidīts visai nelaipni. Asa uz ņemšana māsas ģimenē, naidīga attieksme vietējā alus bārā, dzēlīgas piezīmes uz ielas. Māirindeila ģimene un vietējie iedzīvotāji ir dīvaini atturīgi, runājot par naidu, ko viņš modinājis pret sevi, un ilgās prombūtnes iemesliem. Izmeklēšanas gaitā inspektors Tenets nāk uz pēdām vairākiem cilvēkiem, kuri varētu bur ieinteresēti Leo Mārtindcila nāvē, un noskaidro, ka pilnīgi visiem aizdomās turētajiem bijusi iespēja izdarīt šo noziegumu.
https://yadi.sk/i/GlWTUJGu3SW5r7
Ierasties un mirt   
Pret Stīvenu Loiigu dzīve nav bijusi sevišķi dāsna. Šķīries no sievas, atsvešinājies no savas ģimenes, izņemot dvīņubrāli, viņš kļuvis par īstu vientuļnieku. Bet naktī, kad Stīvena galvaskausu kāds sadragā ar vienu vienīgu sitienu, pie viņš durvīm klauvējuši vairāki cilvēki. Iedziļinoties nabaga mirušā jaunekļa pagātnē, inspektors Tenets nonāk uz pēdām. vairākiem iespējamiem ļaundariem. un tomēr tikai viens ar neparasti vēsu aprēķinu ir izplānojis šo slepkavību.
https://yadi.sk/i/tH-xkJOZ3SW5sW
Nāvei nolemta      
Cienījama Starrendenas advokāta mājā tiek atrasta nogalināta jauna, skaista māksliniece Perdita. Izmeklējot šo noziegumu, inspektors Tenets atklāj vairākus cilvēkus, kuriem būtu izdevīga ilgstoša Perditas prombūtne vai pat nāve. Viņiem visiem bijuši motīvi un visiem bijusi izdevība nogalināt, bet nevienu nevar ar pilnu pārliecību nosaukt par noziedznieku. Ir vajadzīgi pierādījumi. Risinot šo sarežģīto un neskaidro gadījumu, inspektoram jāņem palīgā visa sava intuīcijā un prasme, jo jāiejūtas ne tikai upura bezcerīgajā situācijā, bet arī slepkavas iekšējā pasaulē.
https://yadi.sk/i/1PdOw3TT3SW5uM
Pēdējoreiz redzēta dzīva…              
Pēc divdesmit gadu prombūtnes Starjfendenā ierodas Elisa Parnela. Jau pēc dažām stundām viņa tiek noslepkavota. Kāpēc? Vai cēlonis slepkavībai meklējams Elisas skaistumā un veiksmīgajā biznesa darbībā? Bet varbūt senākā pagātnē? Šo slepkavību izmeklē inspektors Luks Tenets un viņa uzticamais palīgs seržants Maiks Lainhems. Pamazām atklājas Elisas līdzšinējā dzīve viņas slimīgā vēlēšanās atbrīvoties no savas pagātnes. Arvien vairāk iedziļinoties Elisas sarežģītajās attiecībās ar līdzcilvēkiem, izmeklēšanai beidzot iz dtfd as atrast šīs traģēdijas atslēgu. Šajā dinamiskajā romānā Doroteja Simpsone kārtējo reizi spilgti apliecina sevi kā talantīgu portretētāju, kas dzīvi un ticami ataino upura daudzplākšnaino personību.
https://yadi.sk/i/rrxb9I1d3SW5xR
Mīklainā nāve        
Nelaimes gadījums, pašnāvība… varbūt slepkavība? Mirušo atrod zem tilta, par viņas kapu kļuvusi upe. Nāves apstākli šķiet ārkārtīgi aizdomīgi… Tūlīt tiek izsaukts inspektors Luks Tenets un sākas izmeklēšana. Tās gaitā pieņēmums, ka Mārcija Seldena, Telfordgrmas muižas īpašniece, būtu gājusi bojā nelaimīgas sagadīšanās dēļ, k|ūst apšaubāms. Mārcijas Seldenas dzīve līdz šim ritējusi loti veiksmīgi, vitja ieguvusi visu, ieskaitot muižu, pēc kuras ilgojusies jau kopš bērnības. Tiesa, nelaiķes raksturs bijis visai sarežģīts, viņa bieži vien pamanījusies izraisīt līdzcilvēku neapmierinātību. Šķetinot sarežģīto notikumu virkni, kas novedusi pie Mārcijas Seldenas nāves, inspektors Tenets nonāk pie pārliecības, ka viņa nekādā ziņā nav bijusi spējīga izdarīt pašnāvību.
https://yadi.sk/i/u2q6gayr3SW5zP
Šaubu elements   
Nerīnai Tarantai ir viss, ko vien sieviete varētu vēlēues, skaistums, veselība, gādīgs vīrs, izskatīgs dēls, komforts, nauda… Un tad, saulainā vasaras pēcpusdienā, uz elegantās lauku mājas terases tiek atrasts Nerīnas Tarantas līķis, turklāt vietējie iedzīvotāji nez kāpēc ir loti atturīgi savos izteikumos par nonāvēto. Sī mīklainā lieta inspektoram Lūkam Tenetam aizvien no jauna liek .šaubīties par savu pieņēmumu pareizību ar katru brīdi palielinās aizdomās turamo skaits, jo nogalinātās viesmīlīgajā namā liktenīgajā pēcpusdienā sapulcējies kupls viesu pulciņš. Galu galā inspektoram nākas at/ir, ka šajā notikumā klātesošs ari kāds neskaidrs, sākotnēji neizprotams ļaunums. Atliek noskaidrot, kuri ir rie, kas šo ļaunumu pārstāv.
https://yadi.sk/i/JtBXvPLN3SW63Q
Nāve pievakarē    
Pat visai pavirši paziņas nevar nepamanīt Džūlijas varu pār vīriešiem. Londonas baumotāju dzēlīgās piezīmes nebeidz vajāt šo sievieti pat tad, kad viņa pārceļas uz dzīvi Kentā. Džūlijas darba devējs stūrgalvīgi mēģina salauzt viņas atturību un vēsumu. Džūlijas mīļotais vīrs izdabā viņai līdz galējībai. Vai kāds no viņiem varētu būt tik apsēsts, lai pavērstu pret šo jauko sievieti nazi? Bet inspektoru Tenetu vairak interesē kāda miglaina novembra vakara notikumi pirms apmēram divdesmit gadiem, kad Džūlija bijusi tikai trīs gadus veca. Kā tie varētu būt saistīti ar šausmīgajiem murgiem, kuri Džūliju nedēļām ilgi vajājuši pirms viņas nāves? Teneta galvā rodas vilinoša teorija, ar kuras palīdzību varētu atrisināt ne tikai vienu, bet veselas divas slepkavības…
https://yadi.sk/i/GASyavxZ3SW666
Nekā smieklīga      
Ieradies Kentas vīnadārzu laboratorija, inspektorsTenets ierauga šaušalīgu ainu. Visur saplēstu stiklu kaudzes. Un visur asinis. Ar asinīm notašķītas Mikla lauskas Ar asinīm noplūdis pie sienas saļimušā cilvēka krekls… Nonāvētais irZaks Rendišs. vīnadārzu īpašnieks. Šķiet, šim cilvēkam piederējis viss. ko vien dzīvē var vēlēties: veiksme darbā, brīnišķīga ģimene, skaista māja, taču tas viss šo vīru tomēr nav pasargājis no nežēlīgas nāves. Kas vainojams notikušajā? Kāpēc tā izdemolēta laboratorija? Tenets un viņa palīgs seržants Lainhems izmeklēšanas gaitā noskaidro, ka cilvēkiem ir ļoti dažāda attieksme pret notikušo: sieva savādi mierīga, sievastēvs saniknots, savukārt kolēģi atturīgi un noslēgti. Meklejot atbildes uz neskaitāmiem “kāpēc?” un “kādēļ?”, atklājas ne viens vien noslēpums, kas satriec pat pieredzējušos detektīvus.
https://yadi.sk/i/gLLpqCOZ3SW68C
Aizveriet viņai acis               
Inspektoru Tenetu uzaicina izmeklēt kārtējo slepkavību. Viņu šī lieta neizsakāmi satriec, jo nogalinātā ČeritijaPričarde bijusi tikai piecpadsmit gadus veca Izmeklēšanas sākumā viss šķiet ļoti skaidrs, pat aizdomīgi skaidrs. Un patiešām drīz vien inspektors secina, ka nepieciešams papildus noskaidrot vairākus mīklainus faktus, kas saistīti ar slepkavību. Kopā ar seržantu Lainhemu iedziļinādamies fanātiski reliģiozās Pričardu ģimenes noslēpumos. Tenets iegūst bezgalāfoaisu, toties piluigu priekšstati! par noslepkavotās meitenes personīgo traģēdiju. Rekonstruējot upura emocionālo pagātni, izmeklētājiem nākasrūpīgi . pārlūkot tuvākas un tālākās pagajības slāņus,
https://yadi.sk/i/SlhyJUCa3SW6AW
Doroteja Simpsone. Viss vienā mapē: Inspektors Luks Tenets           
Sešas pēdas zem zemes ; Ja pamodinātu mirušos ; Viltus nelaiķis ; Miris pirms rītausmas ; Ierasties un mirt ; Nāvei nolemta ; Pēdējoreiz redzēta dzīva… ; Mīklainā nāve ; Šaubu elements ; Nāve pievakarē ; Nekā smieklīga ; Aizveriet viņai acis

http://yadi.sk/d/ADsi99BHLfcxX

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *